Back to All Events

Trans*parentní vylétání #4: Upolín a rašelina

Na druhý letošní výlet se s Trans*parentem vydáme mimo Prahu, konkrétně pak do Jizerských hor. V samém srdci tamější CHKO se nachází osada Jizerka, v níž se nachází hned několik věcí pro celou oblast typických – unikátní ohrožené druhy rostlin, rašeliniště či bývalá naleziště polodrahokamů. Z jedné strany osadu ohraničuje jizerskohorská tisícovka Bukovec, s přítomnými hraničními kůly bývalých panství, z druhé strany pak přírodní rezervace Černá jezírka.

Vás, kdo se s námi na Jizerku vydáte, provede všemi zákoutími bývalá mladá ochránkyně přírody, která vás v mezičase třeba i naučí, jak sčítat sýce rousné či tetřívky obecné (ptactvo v Jizerských horách chráněné), kdežto zástupkyně gastronomické sekce se o vás postará, až na čerstvém vzduchu vytrávíte a zatoužíte po borůvkovém koláči a dalších jizerských specialitách.

Celkové délka trasy by neměla přesáhnout dvacet kilometrů, většinu času půjdeme po rovině, s možnou výjimkou v podobě Bukovce. Při zpáteční cestě do Kořenova nás pak čeká pozvolné klesání.

Odjezd: v 8:30 autobusem z Černého mostu do zastávky Kořenov/Jizerka, sraz v 8:00

Návrat: ve večerních hodinách.