Back to All Events

Společná filmová tvorba QTY / První setkání

  • Studio ALTA 21 U Výstaviště Holešovice, Hlavní město Praha, 170 00 Czech Republic (map)

QTY startují nový projekt, kterého můžete být součástí i vy! O co jde?

Rády*i bychom vytvořily*i „patchwork“ video a spojily*i tak dohromady vaše osobní definice toho, co pro vás znamená být queer nebo trans mladiství. Jak vnímáte definice svých vlastních „štítků“ a „nálepek“ a vaše vnímání vlastní identity, genderu, nebo i sexuální orientace? Tyto vaše poznatky tak společně seskupíme do videa (případně více videí) a otevřeme tak možnost sdělit světu své vlastní příběhy.

Naše první schůzka ohledně tohoto projektu bude již příští pátek 22.3. v 18:00 (místo upřesníme) a jejím cílem bude spojit všechny zájemce o tento projekt, definovat společné cíle a stanovit si, jakým způsobem budeme projekt realizovat. Zároveň se naučíme základy některých filmových technik, které budeme moci nadále v naší práci na projektu zužitkovat. Celý projekt je tak dlouhodobějšího rázu a jeho vyvrcholení a projekce výstupů naší práce proběhne v rámci Prague Pride.

Více informací a plán celého projektu najdete v popisku této události a máte-li zájem zúčastnit se ho a zúčastnit se i této schůzky, kontaktujte nás na qtypraha@gmail.com.

A pokud se nemůžete setkání osobně zúčastnit, je možné se přidat a zúčastnit se prostřednictvím skypu nebo messengeru, nebo si můžeme informace předat jiným způsobem (tel., email,…)


Do you want to share your personal definition of yourself as a queer or trans teen? We would like to create a "patchwork" video (or more than one video, if there is a lot of interest) from footage you make defining and illustrating your own "labels" or ways of identifying your gender and/or sexual orientation notions.

We will have our first meeting on March 22 at 18:00 to gather together all who are committed to the project, define the goals and get technical guidance on practical filming techniques. This whole project is longterm and in the end we can showcase our work for the public during Pride week.

Please email us at qtypraha@gmail.com to let us know if you are interested.

IF YOU ARE FROM OUTSIDE PRAGUE or cannot attend the meeting that day, don't worry, you can still be involved! You can attend the meeting virtually via skype or video messenger, or we can share all the information with you and give you guidance online and/or by telephone.

Earlier Event: April 2
Podpůrná skupina pro trans* lidi