Americký trans filmař a producent Rhys Ernst na Mezipatrech

Příští týden začíná filmový festival Mezipatra QFF a jedním z hlavních hostů festivalu bude americký trans filmař, producent a umělec Rhys Ernst.

V sobotu 5.11. se promítnou v Kině 35 vybrané díly seriálu Transparent. Úspěšný seriál sledující osudy losangeleské rodiny, jejíž hlavou je trans žena, letos nasbíral osm cen Emmy. Po projekci bude následovat debata s Rhysem, který je jedním z producentů seriálu.

6.11. bude v 15:30 v Lucerně promítán cyklus video dokumentů We've been around. Videa z produkce Rhyse Ernsta osvětlují zapomenutá místa LGBT+ historie. V diskuzi, kterou povede Viktor Heumann z Trans*parentu, budeme společně s autorem hledat paralely mezi příběhy neviditelných amerických trans hrdinů a současnou situací v oblasti trans aktivismu. Lístky na projekci a diskuzi můžete v předprodeji koupit zde.

A do třetice můžete Rhyse vidět 7.11. na vernisáži výstavy fotografií z cyklu Relationship v galerii Ferdinanda Baumanna jen na skok od Lucerny. Rhys výstavu osobně uvede. Soubor intimních fotografií o soužití v trans partnerství s ním vytvořila jeho expartnerka Zachary Drucker. Rhys o projektu říká: „Klíčovým prvkem byl náš vztah. Fakt, že jsme zrovna procházeli tranzicí, jsme odsunuli do pozadí.“ 

Relationship

Relationship

Rhys Ernst a Zachary Drucker

Rhys Ernst a Zachary Drucker

Redakce Transparent z.s