Svoboda znamená nemuset se bát: Transgender Day of Visibility 2017

 

Být vidět má svoje rizika. Když jste trans, zvyšuje to vaši zranitelnost. Připomíná to ostatním, že se lišíte, že nejste tak docela jako ony nebo oni. Viditelnost vás vystavuje nebezpečí slovního útoku, odsudku, zločinu z nenávisti.

Být vidět ale taky znamená přihlásit se o svoje místo na světě. Říct "Patřím sem stejně jako vy. Mám právo tu být a nemuset se při tom bát o nic víc než vy".

31. březen je Transgender Day of Visibility - den, kdy transgender a nonbinary lidé symbolicky vykračují z relativního bezpečí anonymity nebo soukromí a dávají tím vědět "Jsem trans a jsem tady".

Co můžete udělat, pokud nejste trans? Buďte nám oporou. Ukažte nám, že se s námi počítá. Dejte nám prostor tam, kde se na nás zapomíná. Naslouchejte nám. Naše životní zkušenost se v něčem odlišuje, ale v mnohém je podobná té vaší.

Jste trans? Každý den může být váš "day of visibility". Vyfoťte se s hashtagem #jsemtrans a pošlete na adresu info@transparentprague.cz nebo do zprávy na naši FB stránku, rádi vaše foto přidáme do alba.

#TransgenderDayofVisibility #TDoV2017 #jsemtrans #jsmetrans

Redakce Transparent z.s