Program Trans*parentu v rámci Prague Pride do konce týdne

Do průvodu spolu jako každý rok

Do průvodu spolu jako každý rok

Již jsme za půlkou týdne, ale program Trans*parentu se teprve rozjíždí. Čeká vás mnoho skvělých akcí jako například dnešní Queer Teens Workshop nebo Ga(y)me night: Trans*parentní deskohraní. Týden vyvrcholí společným pochodem v Duhovém průvodu napříč Prahou. Jestli si chcete v tomto týdnu užít zábavu a poznat nové lidi, neváhejte se k nám přidat na některou z akcí, a samozřejmě v průvodu jsou vítaní všichni.

Níže naleznete seznam akcí. Veškeré akce jsou zdarma, ale mnohdy je kapacita prostoru omezená, a je důležité proto přijít včas a zabrat si místo. Většinu dodatečných informací najdete na e-mailové adrese qtypraha@gmail.com. Mluvíme česky i anglicky. 

Queer Teens Workshop

Queer Teens Workshop


Queer Teens Workshop

(9. srpna, 13:00-15:00, Pride House, Langhans)

Setkání Queer Teens nabízí bezpečný prostor pro diskuzi, výtvarné a pohybové aktivity pro všechny, kterým je míň než 21 a kladou si otázky spojené se svou genderovou identitou nebo orientací. Vrtají vám v hlavě slova jako lesba, gay, genderqueer, bisexuál nebo trans a chcete poznat podobné lidi? Přijďte na náš neformální, ale o to více podnětný workshop! Žádné zvláštní dovednosti nejsou potřeba.

Skupina příbuzných LGBT + dětí

(9. srpna, 16:00-17:30, Pride House, Langhans)

Identifikuje se vaše dítě, teenager nebo příbuzný či příbuzná jako genderově nekonformní/trans/bi/gay nebo lesba? Chcete jí/jemu lépe porozumět? Otevíráme prostor pro otázky, sdílení zkušeností a strategií a poskytujeme podporu pro období, kterým vaše rodina prochází. Vítáme i učitelky a učitele a všechny, kteří pracují s mládeží.

Ga(y)me night: Trans*parentní deskohraní

Ga(y)me night: Trans*parentní deskohraní

Ga(y)me Night: Trans*parentní deskohraní

(9. srpna, 17:00-21:00, kavárna Patra) 

Zveme vás na odpoledne plné deskových her. Ať už dáváte přednost hrám karetním, rodinným, vědomostním nebo strategickým, určitě se u nás najde nějaká z nich, která vás bude bavit. Můžete s sebou přinést i své oblíbené herní tituly z domova. Taky pro začátečníky se u nás něco dobrodružného najde. S pravidly deskovek vám případně s radostí poradíme.

Podpůrná skupina pro trans lidi

(9. srpna, 18:00-20:00, Pride House, Langhans)

V pravidelných skupinách tvoříme prostor ke sdílení pocitů, zkušeností, radostí i obav v bezpečném prostředí, kde můžeme být sami sebou a kde být trans neznamená být sám*sama. Vzájemně se podporujeme, klademe otázky a hledáme odpovědi společně s lidmi, kteří procházejí podobnou zkušeností. Není důležité, v jaké fázi cesty se zrovna nacházíte. Skupina je určena pouze pro trans lidi a pro ty, kdo tápou ohledně své genderové identity.

Maximální kapacita skupiny je 15 osob, registrace nutná předem na mailu: info@transparentprague.cz. Více info na http://www.transparentprague.cz/poradna-a-podprn-skupiny/

DIY přípravy do průvodu

DIY přípravy do průvodu

DIY přípravy do průvodu s Trans*parentem

(10. srpna, 15:00-17:00, Pride Village)

Pohodové odpoledne s Trans*parentem na Střeláku – příprava na hlavní letošní LGBT akci, kde si můžete vyrobit banner do sobotního Pride průvodu. My máme pastelky a spreje, vy přineste nápady!

EDIT: Sejdeme se v 15:00 u společného stánku Trans*parent a Logos na cípu Střeleckého ostrova. V případě špatného počasí se přesuneme do nedaleké kavárny Mlejn. Během akce nás poctí svou návštěvou nizozemská trans modelka Loiza Lamers. Sledujte další novinky na našem webu a facebooku. 

Do průvodu Prague Pride spolu

(11. srpna, 12:00-22:00, Vodičkova 36, Praha)

Jsi trans, trans friendly nebo prostě jen někdo, kdo řeší téma genderu a identity a nemáš s kým jít do průvodu na Prague Pride? Chceš si tento den užít ve společnosti lidí, s kterými budeš na jedné lodi a nebýt jen osamoceným prvkem v bezejmeném davu? Přidej se k nám. Neřešíme, jestli máš před nebo po coming outu, jestli jsi v tranzici nebo ne, jestli splňuješ nějaká vzhledová kritéria, jestli jsi introvert nebo extrovert atd. Důležité je prožít v průvodu pocit sounáležitosti, hrdosti a bezpečí.

Místo a čas našeho setkání před zahájením průvodu ještě upřesníme.